Bezdotykové Umyvadlo

Umyvadla nebo dřezy s klasickými vodovodními bateriemi, které se ovládají běžným způsobem, jsou zdrojem přenosu baktérií, které zůstávají na povrchu baterie a pokud v kuchyni nebo v přípravně pracuje více lidí, je velmi pravděpodobné, že k těmto přenosům baktérií dochází. Hygienické normy, které v některých evropských zemích existují, vyžadují, aby na každém pracovišti byla umístěna tato bezdotyková nerezová umyvadla.

Toto nerezové umyvadlo, které splňuje ty nejnovější evropské hygienické normy, je nutné použít všude tam, kde přichází člověk do styku s potravinami nebo hotovým jídlem. Využití najde nejen v kuchyních veřejného stravování, restauracích, ale také v příprav-nách masa, zeleniny a ovoce v supermarketech a na toaletách zaměstnanců. Velkou výhodou tohoto umyvadla je nejen jeho snadná a hygienicky nezávadná obsluha, ale také možnost nastavit teplotu vody pod umyvadlem podle svých představ před samotným použitím. Díky této výhodě odpadá čas strávený se seřizováním teploty, ale ještě mnohem důležitější je, že již nikdy v budoucnu s tímto systémem nemůže dojít k opaření horkou vodou.

Technická data

Rozměry: 450×450 mm
Připojení: 3/8“

Pod umyvadlem je umístěn jednoduchý mechanismus: stlačením předního tvarovaného nerezového plechu kolenem dojde k otevření speciálního ventilu tzv.”mixeru”, který teplou a studenou vodu napojenou na přívodní ventily ”mixuje” na požadovanou teplotu. Tímto ventilem se otevře přívod vody, který již pak obvyklým způsobem pustí vodu do umyvadla. Pokud spouštěcí mechanismus uvolníme, dojde k okamžitému zastavení ventilu.

Barevné provedení

INOX